Przejdź do treści

Nagroda dla prof. Adama Glapińskiego

Profesor Adam Glapiński otrzymał nagrodę za wybitne zarządzanie bankiem centralnym w czasach pandemii, wojny w Ukrainie i kryzysu energetycznego.

Narodowy Bank Polski poinformował, że Profesor Adam Glapiński, Prezes NBP został uhonorowany przez Grupę medialną Polska Press nagrodą za wybitne zarządzanie bankiem centralnym w czasach pandemii, wojny w Ukrainie i kryzysu energetycznego. Nagroda została przyznana podczas gali „Giganci Polska Press 2022”, zorganizowanej pod honorowym patronatem Kancelarii Premiera. Gala odbyła się w budynku Senator, przy ul. Bielańskiej 12 w Warszawie, gdzie od 1924 miał siedzibę Bank Polski.

Tegoroczne nagrody zostały przyznane podmiotom szczególnie zasłużonym dla bezpieczeństwa Polski. Profesor Glapiński został doceniony za wybitny wpływ na bezpieczeństwo naszej gospodarki.

„Serdecznie dziękuję za nagrodę Polska Press, w imieniu całej załogi NBP” – Powiedział Profesor Adam Glapiński. „Jestem szczególnie zaszczycony, że w tak historycznym budynku otrzymuję tę nagrodę. Polska jest na całym Świecie podziwiana za bezprecedensowe sukcesy ekonomiczne i finansowe” – dodał Prezes NBP.